728 x 90



Confeccionats els grups de la Lliga Balear i Júnior Promoció Mallorca (27/08/2019)

img

La Federació de Bàsquet de les Illes Balears ha acollit aquest dimarts el sorteig per a la confecció dels grups de Lliga Balear (masculí) i Júnior Promoció Mallorca.

Els grups, a la Lliga Balear Masculina han quedat confeccionats d'aquesta manera: 

Grup A - Lliga Balear Masculí (8 equips)

Opentach Bàsquet Pla

CB Sant Antonio Ibiza Feeling

Fisioterapia Aina Vadell Molinar

Supermercados Diskont - CB Ciutadella

BM Càrniques Sunyer

Viatgesmagon.com CD Alcázar

Matrol Son Servera Bàsquet

Ágora Portals

Grup B - Lliga Balear Masculí (9 equips)

CCE Sant Lluís

Pinta B CB Es Castell 

CTEIB

Livingdreams Santa Maria

Esporles BC

La Salle Palma Aluminox

CB Joventut Llucmajor

Bàsquet Calvià

Jovent Coinga

La lliga començarà el 17 de novembre en els dos grups. 

En el cas de Mallorca, es jugarà abans una copa que començarà dia 22 de setembre a dues voltes amb 3 grups de tres. Els dies 8, 9 i 10 de novembre els tres primers classificats jugaran pel títol. 

Lliga Balear Femenina

Sporting Full Equip Molinar

Jovent Cristalería Tama

B The Travel Brand

La Salle Palma Balearia

CTEIB

Triatges Menorca - CB Ciutadella

Pizzeria Plaza

PDV Pulsar

CB Es Castell

Volkswagen Dicars Llucmajor*

CD Alcázar ha retirat finalment la seva inscripció. Volkswagen Dicars Llucmajor ha estat admès desprès d'una errada del club tramitant la seva inscripció.

La lliga començarà dia 17 de novembre 

JÚNIOR PROMOCIÓ MALLORCA

Masculí

Grup A 

Palmer Inmobiliaria

Pizza Hut Calvià

Club Bàsquet Joventut Llucmajor

Construcciones Jam Sóller

CTEIB

Grup B

BM Advocats Joan Picó

Dakota Alcúdia

Sa Pobla Bàsquet Club Blau A

Molinar

San Agustín

Grup C

Sant Josep A

Ciutat d'Inca

Cide MTS Globe - A

CB Campos - Ca'n Vermell

Colonya Pollença

Grup D

La Salle Palma Proa Seguros A

Sa Indioteria A

Esporles BC

Joan Capó - Felanitx A

Bàsquet Pla

Femení

Grup A

La Salle Palma Diazgar Obras

Sa Indioteria Pizza Presto Sa Indioteria

Dakota Alcúdia

Cide

CB Campos Motos Ferrer

Viubàsquet Bunyola B

Grup B

Mallorca Paintball A

Port Adriano Calvià

Son Pode Vins i Licors CB Andratx

Joan Capó

CB Sa Cabaneta

CB Binissalem

Grup C

Zona 5

CB Consell Dibautoplus

CB Colonya Pollença

La Salle Palma Gestoría March B

Sant Josep Obrer

SCD Hispania

Grup D

BM Òptica Es Centre

Pizzeria Plaza

Maraneu Molinar

Ciutat d'Inca

CTEIB

Bàsquet Montuïri

Dates de la primera fase Júnior Promoció Mallorca tant masculí com femení

1ª volta

21 i 28 de setembre

5, 19 i 26 d'octubre

2ª volta

9, 16 i 23 de novembre

30 i 14 de desembre

Els dos primers equips de cada grup es classificaran per a disputar la Lliga Interilles. 

img

Segueix-nos a Twitter

Fes-te fan a Facebook